post

Strach przed słabnącą z wiekiem pamięcią czy chorobą Alzheimera nęka obecnie wielu ludzi, którzy interesują się swoim zdrowiem. Na szczęście istnieje naturalny sprzymierzeniec w walce z tymi dolegliwościami. Zwykły sok z winogron pozwoli zachować każdemu dobrą sprawność mózgu i nawet u seniorów przyczyni się do poprawy jasności myślenia oraz zwiększy koncentrację. Ten fakt dowodzą profesjonalne badania naukowe i jest to już wystarczający powód aby włączyć sok z winogron do swojej diety. Czy jednak to wszystko co oferuje nam ten napój? Zdecydowanie nie.

W czym pomaga sok z winogron?

Oprócz dodatniego wpływu na pamięć i koncentrację, sok z winogron jest rekomendowanym przez środowiska medyczne sposobem na polepszenie pracy układu krwionośnego. Związki chemiczne zawarte w soku korzystnie wpływają na funkcjonowanie naczyń limfatycznych oraz krwionośnych i pomagają w regeneracje śródbłonka. Wpływ na naczynia limfatyczne jest obecnie obiektem bardzo intensywnych badań, gdyż naukowcy podejrzewają, ze sok z winogron ma również niezwykle dobry wpływ na działanie układu odpornościowego człowieka. Ciemne winogrona to również niezwykle cenne źródło antyoksydantów – tak jak większość ciemnych owoców zawierają bowiem antocyjany. Ich zawartość wpływa bardzo poważnie na opóźnienie procesów starzenia, dzięki czemu sok z winogron może być też doskonałym sposobem na pielęgnację i zachowanie urody. Napój z winnych gron może pić każdy, ale z racji ich dodatniego wpływu na mózg najbardziej skorzystają na nim seniorzy, gdyż udowodniono już, że osoby regularnie go pijące są dużo mniej narażone na demencję. To także doskonały suplement dla osób pracujących umysłowo, uczniów oraz studentów.

Domowy sok z winogron

Sok z winogron można oczywiście kupić gotowy – ważne, żeby nie pomylić go jednak z napojem o smaku winogronowym, gdyż one nie mają wiele wspólnego z prawdziwymi winogronami. Najlepiej jednak przygotować świeży sok we własnym domu – pozwoli to zachować pewność, że mamy do czynienia ze stuprocentowo naturalnym oraz pełnym cennych składników produktem. Sok z winogron to nie tylko sposób na zdrowie i urozmaicenie diety – to także idealny surowiec dla zapalonych winiarzy. Winogrona są idealne do wyciskania, gdyż większość ich masy to właśnie przepyszny sok. Umyte i oddzielone od szypułek owoce wystarczy przepuścić przez wyciskarkę w celu oddzielenia skórek i pestek i już można cieszyć się doskonałym sokiem z własnej kuchni. Słodki sok dobrze skomponuje się też z innymi składnikami – może być również sposobem na zamaskowanie smaku mniej lubianych lub mdłych warzyw czy owoców.