Coraz częściej można słyszeć informacje o jagodach Acai i ich zdrowotnych właściwościach. Ale czy to prawda, że owoce te mają taką moc, by wspomóc odchudzanie? Czy rzeczywiście są pomocne w utracie zbędnych kilogramów? Poznajmy więc „całą prawdę” o jagodach Acai.

Jagody Acai – zdrowie w pigułce

Jagody Acai to maleńkie owoce, które można znaleźć na podmokłych, nizinnych terenach lasów amazońskich. Owoce te można znaleźć na palmach brazylijskich, których łodygi przez pięć miesięcy w ciągu roku „produkują” te lecznicze owoce. Jagody Acai można zbierać od lipca do grudnia.
Owoce plamy brazylijskiej swoim wyglądem znacznie przypominają winogrona, aczkolwiek są od nich nieco mniejsze i mają ciemniejsze zabarwienie. Inaczej też smakują. Ponadto od winogron czy aronii różnią się tym, że jagody Acai mają niewielką ilość miąższu, natomiast większą część wypełniają nasiona. Z tego też powodu owoce Acai nie są dostępne pod „czystą” postacią.

O jagodach Acai coraz częściej się słyszy, a to z powodów ich zdrowotnych właściwości. Okazuje się bowiem, że owoce te są obfitym źródłem wielu dobroczynnych składników odżywczych. Pod cienką skórką jagód skrywa się bogate wnętrze. Przede wszystkim jagody stanowią ogromne źródło antyoksydantów. Są to związki, które wykazują właściwości przeciwutleniające. Zwalczają zatem wolne rodniki, które są przyczyną przyspieszenia procesów starzenia się skóry. Natomiast aminokwasy, kwasy tłuszczowe – omega 9 i omega 6 o dobroczynnym działaniu, mikroelementy, witaminy – to tylko kropla w morzu składników odżywczych, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie.

No właśnie, co zyskamy zajadając się produktami z jagód Acai?
Za sprawą obecności antyoksydantów opóźniamy proces starzenia się skóry. Ponadto owoce te przyczyniają się do poprawy jakości widzenia, a nawet więcej – są w stanie nie dopuścić do powstawania jaskry i zahamować jej postęp. Warto również dodać, że jagody Acai dodają energii, a więc z powodzeniem mogą zastąpić filiżanki kawy. W związku z tym, że owoce te zawierają spore ilości witaminy C, wem wzmacniają naszą odporność. Produkty zawierające jagody mogą ponadto pomóc w walce z bólami stawów, a nawet pomóc podnieść naszą sprawność seksualną. I wreszcie…

Ponieważ jagody Acai zawierają sporą ilość błonnika, przyczyniają się do usprawnienia pracy układu trawiennego, a co za tym idzie – przemiana materii zostaje przyspieszona. To z kolei sprawia, że jagody Acai wspomagają proces odchudzania.