post

Gorce to niemal poetyckie hale z tradycyjnymi ocalonymi na nich szałasami pasterskimi. Pasmo górskie zaliczane jest do Beskidu i jest pomnikiem przyrody, co można docenić dzięki cudownym krajobrazom i gęstej sieci dróg rowerowych. Turystów urzekać mogą także położone w kotlinach wioseczki, w których znaleźć można ciekawe zabytki, ale również autochtoniczną, regionalną kulturę i obyczaje.

Dla ciekawych tego miejsca turystów przygotowano tu schroniska górskie oraz klimatyczne gospodarstwa agroturystyczne. Dla ludzi chcących czuć jednak najwięcej gości mają w szczególności górskie hotele, z doskonałym zapleczem gastronomicznym i rekreacyjnym. Warto więc wybrać Gorce Noclegi z Górskim Rajem. Hotel jest idealną bazą wypadową na lokalne trasy piesze i rowerowe, a w zimie to znakomity punkt dla entuzjastów sportów zimowych.

Imprezy integracyjne w górach – baza hotelowa

Zaledwie kilkaset metrów od bazy noclegowej mieści się stok narciarski. Hotel Górski Raj posiada ważne udogodnienia, o ile chodzi o wyjazd rodzinny. Na terenie obiektu znajdują się specjalne sale zabaw dla najmłodszych. Maluszki mogą skorzystać tu z paru sal zabaw, z kolei dla rodziców to duży komfort, że mogą spędzać urlop w tak pięknym miejscu ze swymi dziećmi.

 

 

imprezy integracyjne w górach

Imprezy integracyjne w górach – rajd konny

Znaną bazą noclegową w tym pasmie górskim jest Rabka–Zdrój, z której niejeden szlak biegnie na Turbacz przez Stare Wierchy. Flora i fauna Gorców od 1981 roku jest chroniona, a Gorczański Park Narodowy swym zasięgiem obejmuje centralne partie Gorców.

 

 

 

Imprezy integracyjne w górach – jazda terenowa zimą

Kontrolą objęta jest była Puszcza Karpacka. Turystyka w Gorcach skoncentrowana jest przede wszystkim dookoła górującego w tym paśmie szczytu – Turbacza, na który należałoby wejść. Z roztaczającej się pod jego wierzchołkiem hali roztaczają się piękne panoramy, zaś przy odrobinie powodzenia oglądać stąd można granie Tatr. Popularną spośród gorczańskich miejscowości jest Ochotnica, dzielona na dwie części: Górną oraz Dolną. To jedna z najdłuższych osad w kraju. Ochotnica to kapitalny punkt wypadowy w góry, zaś bogata baza turystyczna powoduje, że staje się ona atrakcyjną miejscowością rekreacyjną.