post

Na konsultację mimo pozorów kierowane są nie tylko i wyłącznie te osoby, które wyczuwają jakieś niedogodności, ale także te, u których ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia jest wysokie. Warto wiedzieć, jak przygotować się do wizyty.
O czym powinieneś pamiętać?
Wstępna konsultacja u kardiologa przede wszystkim wiąże się z przeprowadzeniem wywiadu. Lekarz zadaje w następstwie tego pacjentowi pytania, które są ważne ze względu na dane dolegliwości, bądź właśnie genetyczne skłonności. Warto w następstwie tego zorientować się, czy u najbliższych występowały jakieś przypadki chorób układu krążenia. Jeśli pacjent już wyczuwa jakieś dokuczliwe dolegliwości, należy je sobie zapisać na kartce, albowiem wielu pacjentów nie pamięta w trakcie wizyty o tym, co chcą powiedzieć doktorowi.

Oprócz tego na pierwsze spotkanie należy zabrać ze sobą wyniki aktualnych badań specjalistycznych, a także zwykłych badań krwi. Jeżeli te ostatnie były wykonywane dawno, trzeba poprosić lekarza w swojej przychodni o wypisanie skierowania do kardiologa, dzięki temu będzie można pójść do specjalisty z najnowszymi wynikami.

Poza tym nie trzeba specjalnie przygotowywać się do samego badania.
Badanie – na co się przyszykować?
Jeśli pacjent zgłasza się z jakąś przypadłością, przykładowo szybkim i nierównym biciem serca, wtedy kardiolog najpewniej zleci przeprowadzenie określonych badań. Najczęściej jest to klasyczne ekg serca, jak również badanie usg serca. W dodatku zlecone mogą zostać inne badania, o których decyduje oczywiście kardiolog wrocław.
Jak wybrać specjalistę kardiologa?
Każda poradnia kardiologiczna wrocław angażuje specjalistę bądź zespół specjalistów. Przed wytypowaniem poradni należy sprawdzić, kto przyjmuje w danej poradni. Umożliwi to sprawdzenie opinii na temat określonego doktora, a w rezultacie na wybór właściwego specjalisty, który zadba o to, by badania i rzecz jasna wizyta zostały zrealizowane na wysokim poziomie. Jedną z możliwości jest kardiolog wrocław prywatnie, innymi słowy po prostu zapisanie się na prywatną wizytę do lekarza. Czasami jest to jedyna alternatywa, albowiem wolne terminy w wielu poradniach specjalistycznych są bardzo odległe.